modele RC

modele RC

Zbuduj sobie poduszkowiec

Nie tylko na forach internetowych można znaleźć relacje z budowy poduszkowców i strony z ich opisami:

 1. Budowa modelu w skali 1:10 Griffona 2000. Relacja Zbigniewa Bigaja –  www.bigaj.com.pl.
 2. Niemiecka strona modelarza RC i na niej znajdziecie informacje o wielu poduszkowcach – www.pellengahr.de.
 3. Dużo pozbieranych informacji, niektóre zdjęcia są unikatowe, ale trzeba dokładnie przejrzeć cała stronę. Szkoda, że ostatnia aktualizacja była w maju 2008r. Autor: Tony Middleton –  www.rc-hovercraft.co.uk.
 4. Kolejna niemiecka strona – www.hoverpower.de. Strona poświęcona przede wszystkim modelowi SR.N6. O tym modelu jest wspomniane w jednym moim wątku na blogu (SR.N6 Winchester – elegancki model w skali 1:15). Poduszkowiec warty uwagi!
  Widok strony www.hoverpower.de.
  Warto zajrzeć na stronę www.hoverpower.de.
 5. www.bartiesworld.co.uk – strona zawiera dział odnośnie brytyjskich poduszkowców. Informacje są bardzo ogólne. Ostatnia aktualizacja strony w 2013 roku.
 6. Sklep amerykański z kilkoma modelami poduszkowców,, częściami do nich – www.hovercraftmodels.com. Jak ktoś potrzebuje zakupić kitowe modele RC, to warto zajrzeć.
 7. Godna polecenia strona pomagająca technicznie zbudować poduszkowiec. Szkoda, że po niemiecku, ale np. zawiera kalkulator na stronie pomagający wyliczyć parametry poduszki w modelu. Więcej na stronie: www.hovercrafting.de
 8. www.gohover.com – dawno nie aktualizowana amerykańska strona z modelami poduszkowców. Firma szumnie się nazywa Goldstein Hovercraft, LLC. Ciekawostką na tej stronie są wariacje z ułożeniem i ilością napędu poziomego w prezentowanych modelach.
  Zdjęcie ze strony Goldstein Hovercraft, LLC
  Zdjęcie ze strony Goldstein Hovercraft, LLC
 9. Stoma modelarza z Niemiec prezentująca jego model „Puma”. solidnie zrobiony poduszkowiec, a do tego jak poszperasz na stronie to znajdziesz film. Adres strony: www.willi-sepp.de.
 10. Strona modelarza budującego większe poduszkowce (modele RC i prawdziwe). Opisany na stronie przebieg z budowy – www.john-tom.com.
 11. www.luftkissenboot-modellbau.de – niemiecki modelarz, przez którego ręce przeszło kilkanaście modeli poduszkowców. Szkoda, że jak to często bywa strona nie jest aktualizowana.