Organizacje

organizacje

Różne organizacje zrzeszające wielbicieli poduszkowców można spotkać na całym świecie. Te organizacje przybierają często formę nieformalną. Postanowiłem poświęcić im oddzielną podstronę. Umieszczam linki do nich poniżej. Jeśli masz coś do podpięcia tutaj, proszę wpisz się w komentarzach. Będzie nam łatwiej szukać i propagować dobre miejsca w sieci.

Polskie organizacje

 1. www.poduszkowce.net – Polski Klub Poduszkowców (Hovercraft Club Of Poland). Dużo ciekawych informacji o prawdziwych poduszkowcach.
  polski klub poduszkowców
  Hovercraft Club of Poland

  2. www.poduszkowce.org.pl  – Stronka zawodów klasy ME które odbyły się w Polsce w 2009 roku:

Brytyjskie organizacje

 1. www.hoverclub.org.uk – strona brytyjska dla osób lubiących poduszkowce. Można na niej znaleźć dużo ciekawych informacji – taki „misz-masz”.
 2. www.hovercraft.org.uk – kolejna organizacja skupiająca pasjonatów poduszkowców w Wielkiej Brytanii.
 3. www.modelhover.org – Stowarzyszenie Modelarzy Poduszkowców z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Skupia miłośników poduszkowców nie tylko zamieszkałych na wyspach. Organizacja aktywna, organizująca imprezy. dodatkowo na stronie galeria poduszkowców członków stowarzyszenia.
 4. Hovercraft Search & Rescue UK – Brytyjska organizacja zajmująca się organizacją działań ratowniczych przy pomocy poduszkowców – www.hsr-uk.org.

Europejskie organizacje

 1. www.europeanhovercraftfederation.org – European Hovercraft Federation – informacje o zawodach, punktacjach i zawodnikach.

Amerykańskie organizacje

 1. www.hoverclubofamerica.org – Hoverclub of America. Strona ciekawa polecam dość dużo informacji.
 2. www.hovercraftalaska.com – strona zrzeszająca wielbicieli poduszkowców na Alasce. Szkoda tylko, że jak to się często zdarza nie jest na bieżąco aktualizowana.

 Światowe organizacje

 1. www.worldhovercraft.org – World Hovercraft Organization – myślałem, że natrafię na ciekawą stronę, ale się myliłem ostatnie newsy z 2006 roku (8 lat temu).