PODUSZKOWCE – STRONY-LINKI

poduszkowce – strony www

Poduszkowce – pasja wielu ludzi

Po lewej stronie menu znajdziesz dodatkowo zakładki z wydzielonymi podstronami www:

 1. Kluby.
 2. Modele RC poduszkowców.
 3. Organizacje zrzeszające miłośników poduszkowców.
 4. Producenci poduszkowców.

 Inne ciekawe zasoby sieci

 1. www.hovertranssolutions.com – Strona brytyjska poświęcona poduszkowcom przeznaczonym do najmu o specyficznym przeznaczeniu – zadania transportowe. Jeden nawet jaki tam znalazłem posiadał nośność ok. 330 ton. Polecam.Obraz pochodzi ze strony www.hovertranssolutions.com i przedstawia poduszkowiec o nośności 250 ton.
 2. www.deloreanhovercraft.com – co ma wspólnego powrót do przeszłości z poduszkowcami? Zobaczcie sami, ciekawy projekt.Delorean Hovercraft ProjectDelorean Hovercraft Project
 3. Projekt firmy Festo z 2006 roku. Link do strony: www.festo.com. Ciekawą sprawą jest napęd, a tak dokładniej sterowanie wylotami ciągu pionowego.
 4. Wpis na pewnym blogu, gdzie przedstawiono osiemnaście różnych modeli poduszkowców w skrócie – pełen przegląd technologii . Adres do źródła: www.oobject.com.

Turystyka poduszkowcowa

 1. www.hovertours.de – Hovertours Bremerhaven – turystyczne  przejażdżki poduszkowcem po okolicach portu Bremerhaven w Niemczech.
 2. www.poduszkowcem.pl – interesująca stronka o polskim Hover Lifestyle i polskich wyprawach poduszkowcami
 3. www.broomehovercraft.com.au – Broome Hovercraft Adventure Tours – australijska firma oferująca „przeloty” poduszkowcami.
 4. www.medcityhovercraft.com – eventowe wyprawy  wykorzystujące poduszkowce. Firma amerykańska z bardzo ciekawą ofertą.
 5. www.poduszkowce.pl – firma organizująca różne eventy z udziałem poduszkowców. Na stronie głównej chwalą się tym, że z ich udziałem nagrywano jeden z odcinków legendarnego programu TopGear z Jeremym Clarksonem na czele.

Hovercraft DIY

 1. www.lazzaonline.com – Strona powstała w 2008 roku, ale opisująca budowę prawdziwego poduszkowca oczywiście domowej roboty. Strona archaiczna, ale informacji mnóstwo.